8 жовтня 2024 року в Кілійському закладі загальної середньої освіти № 3 відбувся шкільний етап Всеукраїнської військово-патріотичної гри « Сокіл» ( Джура).
Ця гра – шлях свідомого опанування геройськими, лицарськими, гуманними і демократичними традиціями українського народу, сформованими на засадах козацького світогляду, національної гідності, активної громадянської позиції.
На урочистому відкритті був присутній старший сержант, старший інструктор Юрій Боков, який побажав успіхів роям, а також вручив від імені тимчасово виконуючого обов’язки начальника першого відділу Ізмаїльського РТЦК та СП майора Олександра Оскилко грамоти працівникам харчоблоку закладу Стахі Олені Дмитрівні, Руденко Інні Борисівні, Кіряк Ользі Володимирівні та Кудряшовій Людмилі Миколаївні за старанність, наполегливу та самовіддану працю, високий професіоналізм, активну громадську позицію, вагомий внесок у справу зміцнення бойової готовності та значну допомогу захисникам України.
Також були запрошені представники 17 загону Державної прикордонної служби України, які брали участь в самому заході.
Перед початком гри директор закладу Ярослав Дмитрович Нерушіян побажав учасникам успішної взаємодії у командах та виразив сподівання, що ця гра допоможе стати справжніми громадянами – патріотами, захисниками державної незалежності, які плекають українські традиції, духовні цінності.
Гра складалася з різних конкурсів: «Впоряд”, “Відун”, “Ватра”, «Смуга перешкод», «Рятівник» та інших. 8 роїв з 5 по 7 класи продемонстрували свої знання і вміння зі стройової підготовки та виконання маршових патріотичних пісень козацької тематики, змагалися у знаннях з історії, медицини, удосконалювали спортивні навички. Джури показали справжню козацьку виправку та патріотизм. Школа може пишатися ними!
За загальним підрахунком балів перемогу одержав рій «Козачата» (7-В клас, класний керівник Ярослав Дмитрович Нерушіян).
Вітаємо переможців і дякуємо всім учасникам, їх наставникам та батькам та причетним до організації та проведення Всеукраїнської військово-патріотичної гри « Сокіл» ( Джура)!
12 та 26 вересня 2024 року в Кілійському закладі загальної середньої освіти № 3 за участю представників Ізмаїльського РУ ГУ ДСНС України в Одеській області Ігоря Загребельного та Івана Белогруди були проведені навчальні тренування з питань евакуації учасників освітнього процесу під час сигналу "Повітряна тривога".
Про попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму та проведення в Кілійському закладі загальної середньої освіти №3 тижня безпеки дорожнього руху.
23 вересня 2024 року в Кілійському закладі загальної середньої освіти № 3 відбулася зустріч учнів 11-х класів з інспектором ювенальної превенції Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області капітаном поліції Дімовою Валерією Леонідовною. Під час зустрічі обговорювали питання відповідальності за використання нецензурної лексики, відповідальності за користування неповнолітніми особами транспортними засобами та інші.
Сьогодні, 2-го вересня, учні, їхні батьки та вчителі Кілійського закладу загальної середньої освіти №3 зібралися на урочисте свято Першого дзвоника, яке ознаменувало початок нового навчального року.
Ми повинні пам’ятати, що маємо змогу вчити і вчитись завдяки тому, що воїни ЗСУ захищають нас від агресора. Вони потребують нашої допомоги. Тому під час заходу у нашому закладі був проведений збір коштів на підтримку наших захисників. Кошти будуть направлені для придбання РЕБів та на авто для наших воїнів.
Після урочистостей учні розійшлися по класах, де вчителі провели перший урок «Перемагає той, хто пам’ятає», присвячений пам’яті загиблих воїнів, та провели традиційний ввідний інструктаж з техніки безпеки під час навчального процесу.
Вітаємо з початком навчального року! У цей святковий день, звичайно, хочеться побажати усім перемоги та мирного неба над головою. Нехай у домівках панують затишок, тепло та спокій. Бажаємо удачі в усьому новому, що зустрінеться на шляху! Цікавих подій, вірних товаришів та позитивних думок! Нехай навчальний рік промчить легко, і його не затьмарюють тривоги та негаразди!
Пройшов навчальний рік. Протягом цього року у наших здобувачів освіти та вчителів було багато здобутків та перемог. 28-29 травня ми підводили підсумки та нагороджували кращих.
Також були підведені підсумки загальношкільного конкурсу «Клас 2024 року». За підсумками всіх показників , за підрахунком балів були визначені переможці 2024 року в трьох вікових ланках закладу освіти – 1-4 класів, 5-7 і 8-11:
Серед 1-4 класів:
- І місце - 4-А клас ( класний керівник Томуз І.Б.)
- ІІ місце - 4-В клас (класний керівник Буркан Л.С.)
- ІІІ місце - 4-Б клас (класний керівник Захарченко С.О.)
- в номінації "Крок до зірок" нагороджений 2А клас (класний керівник Махлайчук Л.О.)
- в номінації "Натхнення і талант" нагороджений 4А клас ( класний керівник Томуз І.Б.)
- в номінації "Колективне волонтерство" нагороджений 4Б клас ( класний керівник Захарченко С.О.)
Серед 5-7 класів:
- І місце - 5-Б клас (класний керівник Кукленко О.Т.)
- ІІ місце - 6-А клас (класний керівник Збирчог Н.П.)
- ІІІ місце - 6-Б клас ( класний керівник Нерушіян Н.П.)
- в номінації "Інтелект майбутнього" нагороджений 7-Б клас (класний керівник Данчук Т.В.)
- в номінації "Натхнення і талант" нагороджений 6-Б клас (класний керівник Нерушіян Н.П.)
-в номінації "Найспортивніший клас" (чи якось по іншому) нагороджений колектив 6-В класу ( класний керівник Нерушіян Я.Д.)
-в номінації "Крок до зірок" нагороджений 6-А клас ( класний керівник Збирчог Н.П.)
- в номінації "Колектив зразкової поведінки" нагороджений 5-Б клас (класний керівник Кукленко О.Т.)
- в номінації "Колективне волонтерство" нагороджений 5-Б клас (класний керівник Кукленко О.Т.)
- в номінації "Успіх і визнання" нагороджений 5-А клас (класний керівник Каплун А.А.)
Серед 8-11 класів:
- І місце - 8-В клас (класний керівник Сухова Л.І.)
- ІІ місце - 10-А клас ( класний керівник Дзєнєус С.М.)
-ІІІ місце - 9-А клас (класний керівник Хлєбникова Т.І.)
-в номінації "Крок до зірок" нагороджений 11 клас ( класний керівник Орищак О.О..)
- в номінаціях "Натхнення і талант" 8-В клас (класний керівник Сухова Л.І.)
- в номінації "Інтелект майбутнього" 8-В клас (класний керівник Сухова Л.І.)
-в номінації "Найспортивніший клас" нагороджений колектив 8-В класу ( класний керівник Сухова Л.І.)
Дякуємо , і вчителям , і учням , і батькам за активність впродовж усього навчального року! Вітаємо з успішним закінченням і переможними результатами!
Кожна людина завжди з великою любов’ю і душевним щемом згадує місце, де минуло її дитинство. Ту маленьку Батьківщину , де живуть її рідні люди. І якщо скласти маленькі Батьківщини кожного з нас –перед очима з’явиться наша велика держава Україна.
20 травня класні керівники Бурцева Тетяна Іванівна та Пепельжи Вікторія Вікторівна підготували та провели патріотичний урок-квест « Я люблю Україну» для учнів 7-8-х класів.
До проведення заходу також приєдналися гості- військовослужбовці з Державної прикордонної служби: старший сержант Воронюк О, старший сержант Маклаков К.
Хлопцям і дівчатам розповіли про те, як охороняють ділянку держрубежу прикордонники , яку техніку використовують правоохоронці, з якими ризиками їм доводиться зустрічатися під час виконання службових завдань.
Військовослужбовці познайомили учнів зі своїм службовим собакою. На очах у дітей чотирилапий помічник прикордонників уміло виконував усі команди та вказівки інструктора. Учням показали порядок неповного розбирання та збирання стрілецької зброї. На завершення бажаючі могли самостійно попрактикуватися у розбиранні та збиранні зброї, давати команди собаці, приміряти захисний одяг військових.
Учні із захватом попрактикувалися, задавали багато питань, на які військові жваво та охоче відповідали.
Далі вчителі продовжили захід у вигляді квесту. Усі шість команд під час проходження кожної станції проявили свої творчі здібності, зацікавленість , любов до Батьківщини, вміння працювати разом в команді.
Наприкінці квесту членами журі були підведені підсумки , після чого вчителі нагородили переможців та учасників грамотами та солодощами.
У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка – яскравий приклад і підтвердження цьому.
Вишиванка – символ національної гордості, генетичний код, що єднає українців і презентує Україну у світі, оберіг, який об’єднує і надихає на нові перемоги.
Вишиванка – ланцюжок єднання минулого, сьогодення та майбуття українців.
Вишиванка – символ здоров’я та краси, оберіг щасливої долі та родової пам’яті.
16 травня 2024 року Україна відзначає День вишиванки. Це свято, покликане сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу.
І цього року шкільна родина Кілійського закладу загальної середньої освіти № 3 також долучились до його відзначення. Дрес-кодом дня була вишиванка, і вся школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки. Було проведено безліч виховних заходів даної тематики. Це і тематичні уроки, на яких пригадали цікаві історичні факти про наш традиційний одяг, про українські традиції, читали та розказували вірші, виконували творчі роботи з українською символікою, малювали та виготовляли поробки.
Гарний настрій, позитивні емоції, відчуття гордості за приналежність до українського народу не залишали заклад протягом всього дня.
Українці споконвіку були здоровими, сильними, міцними, що допомагало їм переносити всі негаразди і труднощі. Але силу кожна людина визначає по-своєму. Для когось – це чесні і благородні люди, здатні прийти на допомогу іншим. Сильна людина – ще й та, у якої є сила управляти собою.
Останнім часом серед молоді з’явилося все більше залежних від шкідливих звичок. Алкоголь, куріння, наркоманія – ці слова, відомі кожному дорослому, підліткові і навіть дитині. Дуже багато людей не усвідомлюють, яку шкоду вживання цих речовин може завдати їхньому здоров’ю.
В теперішній час проблема ЗДОРОВ’Я дуже актуальна.
17 травня учні 8-В класу (кл. керівник Сухова Л.І.) провели виховний захід "Спорт-це модно!" Метою заходу було сформувати здоров’язбережувальну компетентність, відчути себе частиною колективу, розвивати руховий апарат, фізичні здібності, уміння зміцнювати своє здоров’я, спритність, гнучкість, швидкість, скоординованість рухів і вміння швидко орієнтуватися в ситуації, навички доброзичливого спілкування з людьми, виховувати любов до фізкультури та спорту, почуття дружби, колективізму, взаємовиручки. Нестеров О., Сухова А. та Шутенко В. допомагали класному керівникові у створенні презентації про користь спорту та його важливість у житті підлітків. Після ознайомлення з матеріалами презентації всі учні восьмих класів прийняли активну участь у естафетах на спортивному майданчику, проведенню яких посприяла вчитель фізкультури Балан О.В. В результаті змагань І місце посіла команда учнів 8-В класу, ІІ місце -8-Б, ІІІ місце -8-А класу.
В рамках проведення тижня національно-патріотичного виховання та з нагоди Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Кілійському закладі загальної середньої освіти № 3 було проведено ряд заходів з метою вшанування кожного, хто боровся з нацизмом, а також вшанування мирних цивільних людей, які загинули або постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл, дітей війни.
9 травня Україна разом з ЄС відзначає на державному рівні День Європи. В цей день ми згадуємо про історію європейської інтеграції та, як народи, що свого часу ворогували, зуміли об’єднатися заради спільного майбутнього. З нагоди свята, були проведені тематичні уроки, виховні години, бесіди «Європа – обличчя нової епохи», «Відкрий Європу для себе», «Світ відкриває Україну»;
години спілкування «Подорожуємо країнами Європи», «Що я знаю про Європу».
Організація Об’єднаних Націй проголосила 4 травня Міжнародним днем боротьби з булінгом. Незалежно від того, коли він відзначається, для всіх нас життєво важливо виступати проти булінгу. Це нагадування про те, що ми повинні бути пліч-о-пліч з тими, хто зазнає знущань – незалежно від їхнього віку, раси, статі чи віросповідання. Лише в єдності поглядів та спільних антибулінгових заходів можна запобігти знущанням та захистити невід’ємні права дітей.
Вчителі закладу освіти вкотре нагадати учням, що булінг – не просто тривожна реальність, це загроза для розвитку особистості, яка потребує належних механізмів реагування.
#Ментальне здоров’я молоді Одеської області
Задля привернення уваги та популяризації відповідального
ставлення до свого ментального здоров’я – психічного та фізичного здоров’я, покращення психоемоційного стану, надання базових знань про першу психологічну допомогу в Кілійському закладі загальної середньої освіти №3 пройшов захід «Ментальне здоров’я молоді Одеської області».
Захід пройшов за умов дотримання всіх норм безпеки, у форматі квесту, під час якого учасники та учасниці пройшли обов’язкові онлайн станції:
- Опитування по QR-коду, «Мій емоційний стан» ;
- «Що є вашим джерелом сили» – великий білий банер, на якому
учасники написали, намалювали відповідь на це питання. –
- «Ментальне здоров’я це…….» – опитування по QR-коду.
На заході були встановлені інформаційні носії Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»
Додатково були використані інструменти/локації:
1. «Стежка Ментального здоров’я» – на цій локації молоді люди дізналися про техніки самодопомоги під час стресу.
2. Три спортивні локації – ігри, спрямовані на командотворення та покращення навичок роботи в команді, фізичну витривалість та спритність
3. Арт-терапія – учасники та учасниці дізналися, як за допомогою творчості, а саме методом малювання, можна покращити свій емоційний стан, адже арт-терапевтичні прийоми можуть бути дієвим інструментом самодопомоги у подоланні стресу.
Результатом заходу стало привернення уваги молодих людей до власного фізичного та ментального здоров’я, здобуття знань про базові методи психологічного відновлення та емоційного перезавантаження.
26 квітня 2024 року виповнилося 38 років від дня наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства. Для нашої країни Чорнобильська катастрофа – це трагічна сторінка в історії, яку ми повинні пам’ятати, щоб в майбутньому не повторювати таких помилок, за які заплатить не одне покоління.
З метою гідного вшанування мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, виховання у підростаючого покоління поваги до трагічних подій 86-го року у Чорнобилі в Кілійському закладі загальної середньої освіти № 3 були проведені тематичні години спілкування, бесіди, виховні години. Під час проведення заходів педагоги також зосереджували увагу на фактичному матеріалі щодо екологічних проблем і наслідків для здоров’я сучасного покоління.
💙💛Рятувальники провели ДЕНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ для учнів Кілійського закладу загальної середньої освіти № 3 ⤵️⤵️⤵️
Рятувальники провели цікаві інформаційні та практичні заняття у рамках Дня цивільного захисту для учнів Кілійського закладу загальної середньої освіти № 3.
Надзвичайники провели показове гасіння умовної пожежі, розповіли про тактико-технічні характеристики спеціального обладнання, можливості пожежного автомобіля, властивості захисного спорядження.
Під час заходу рятувальники розповіли про види вибухонебезпечних та підозрілих предметів і правильний алгоритм дій при їх виявленні.
Такі навчання дозволяють учням не лише теоретично ознайомитися з правилами безпеки, але й отримати практичні навички, які можуть врятувати життя в надзвичайних ситуаціях.
З кожним роком проблема збереження довкілля стає все більш актуальною. Упорядковування та приведення до належного естетичного стану території закладу, громади – це ознака нашої культури та свідомий обов’язок громадськості.
На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.03.2010р №777-р, рішення виконавчого комітету Кілійської міської ради від 26.03.2024р №185, з метою поліпшення стану довкілля, покращення санітарного стану та благоустрою території закладу, озеленення та підготовки до весняно-літнього сезону, залучення здобувачів освіти до різноманітних педагогічно організованих видів суспільно корисної праці, розвитку творчого практичного мислення, працьовитості й свідомості людини праці, учасники освітнього процесу Кілійського закладу загальної середньої освіти N3 долучились до щорічної акції «За чисте довкілля». Роботи з благоустрою пришкільних ділянок триватимуть два тижні.
Як казав В.Гюго : « У внутрішньому світі людини доброта - це сонце»
Сьогодні , учні 4 класів брали участь у грі - квесті « Незвичані пригоди у пошуках доброти». Підготували і провели Буркан Лариса Сергіївна, Захарченко Світлана Олександрівна, Череньова Алла Іванівна. Під час заходу діти разом з лідерами шкільного самоврядування, які були членами їх команд, поринули в світ пошукової діяльності квесту, формували соціальну та громадську компетентності, розкривали моральний зміст доброти.
Школярі проявили творчі здібності, доброзичливість ,кмітливість , уважність, під час виконання різноманітних завдань на кожній з восьми станцій . Добирали асоціації до слова « доброта», розшифровували та збирали у кошик найкращі риси людини, будували шпаківню з лего, розфарбовували добрих персонажів з улюблених мультфільмів,збирали та вписували пропущені слова з українських прислів’їв про мову, пояснюючи їх значення,підбирали антоніми до слів та співали. Учні із захватом та позитивом долали станцію за станцією , демонструючи вміння злагоджено працювати у команді.
В кінці квесту кожний з присутніх зробив свої власні висновки, що добро є красою кожної людини.
В межах тижня превентивного виховання та правової освіти 11 квітня в Кілійському ЗЗСО №3 класними керівниками Данчук Тетяною Володимирівною і Ковальовою Іриною Миколаівною було проведено відкритий виховний захід для учнів 7-х класів «Подорож до країни Етики». Учасники з 5 команд квесту виконували непрості завдання, демонструючи вміння розбиратися в людських стосунках, сервирувати стіл, робити компліменти ровесникам, відповідати на питання стосовно історії виникнення звичаїв . Показали команди також знання народної моралі українців у прислів’ях та приказках і створили малюнки та постери на тему «Культура поведінки». Під час заходу учасники вправно використовували мультимедійне обладнання і навички офіціанта! Перемогла дружба, а всі учасники після перегляду відеоролика про правила етичної поведінки отримали солодкі призи. Дякуємо вчителям, які підготували цікаві завдання для пізнавальної гри.
Щорічно 7 квітня відзначається Всесвітній День здоров’я. В цей день особливо привертається увага до важливості дбати про своє здоров’я та вчасно реагувати на всі тривожні дзвіночки від організму. Учасники освітнього процесу Кілійського закладу загальної середньої освіти №3 активно долучилися до відзначення цієї безперечно важливої дати. Для всіх учнів закладу було проведено урок здоров’я. Говорили про складові здоров’я, заняття спортом та фізичною культурою, користь, яку вони приносять здоров’ю людини.
З кожним роком проблема збереження довкілля стає все більш актуальною. Упорядковування та приведення до належного естетичного стану території закладу, громади – це ознака нашої культури та свідомий обов’язок громадськості.
На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.03.2010р №777-р, рішення виконавчого комітету Кілійської міської ради від 26.03.2024р №185, з метою поліпшення стану довкілля, покращення санітарного стану та благоустрою території закладу, озеленення та підготовки до весняно-літнього сезону, залучення здобувачів освіти до різноманітних педагогічно організованих видів суспільно корисної праці, розвитку творчого практичного мислення, працьовитості й свідомості людини праці, учасники освітнього процесу Кілійського закладу загальної середньої освіти N3 долучились до щорічної акції «За чисте довкілля». Роботи з благоустрою пришкільних ділянок триватимуть два тижні.
Сьогодні, 4 квітня 2024 року у Кілійському закладі загальної середньої освіти №3 , школа гостинно відкрила двері для майбутніх першокласників та їх батьків ! Дорослі та діти мали змогу побачити кабінети своїх майбутніх перших вчителів: Буркан Лариси Сергіївни, Томуз Інни Борисівни, Захарченко Світлани Олексіївни, відвідати музичний клас Кукленко Олени Тимофіївни, класи інформатики Нерушіян Ніни Павлівни та Збирчог Наталі Павлівни, клас хореографії Стефанової Олени Миколаївни, познайомитись із логопедом закладу Черкес Оксаною Дмитрівною, побувати у бібліотеці, де їх гостинно зустрічали бібліотекарі закладу Максименко Наталія Вікторівна і Загрійчук Майя Валеріївна, їдальні , укритті закладу . Екскурсію по школі проводили заступники директора Філіна Оксана Валеріївна і Семененко Ольга Володимирівна , які не тільки були провідниками малечі у майбутнє шкільне життя, а й консультували батьків . Майбутні першачки цікаво та весело провели час відгадуючи загадки, танцюючи , встигли разом з батьками виконати вправи з нейробіки, сфотографуватись на сцені в актовій залі , наповнити дзвінким сміхом шкільне подвірʼя, де танцювали разом із казковими героями , які були поруч під час усієї екскурсії, за що ми дуже вдячні лідерам шкільного самоврядування. Радісні та щасливі діти , отримавши не лише море позитивних емоцій , а й подаруночки , разом із вихователями повернулись до дитячого садка, але ми сподіваємось, що восени вони повернуться до закладу освіти вже школярами!
Нова реальність, в якій ми тепер живемо, вимагає від нас нових знань. Ми постійно повинні дбати про безпеку. А зараз ще й маємо вміти розпізнавати вибухонебезпечні предмети і знати правила поведінки з ними.
4 квітня – Міжнародний день просвіти з питань мінної безпеки та допомоги у розмінуванні. Його мета – підвищити обізнаність про загрозу, яку несуть вибухонебезпечні предмети для здоров’я та життя людей. Щоб убезпечити від травмувань вибухонебезпечними предметами, слід проводити роз’яснювальну роботу.
Саме з такою метою педагогами Кілійського закладу загальної середньої освіти №3 були проведені виховні години та тематичні бесіди.
В школі склалась добра традиція взаємодопомоги практичної й методичної, взаємовідвідування виховних заходів, спільне їх проведення, принциповий підхід до оцінювання роботи, зацікавленість класних керівників та керівників гуртків у спільному обговоренні й реалізації проблем освітнього процесу. В більшості випадків ця співпраця дає позитивні результати й на практиці, в тому числі й при проведенні відкритих виховних заходів, які крім інших мають на меті – удосконалення педагогічної майстерності.
В якості основних форм роботи класних керівників визначені тематичні засідання методичного об’єднання, участь в роботі педагогічної ради й нарадах при директорові. 22 і 26 березня 2024 року класні керівники і голова методичного обʼєднання класних керівників Філіна О.В. висвітили питання виховної роботи на засіданнях педагогічної ради і методичного обʼєднання:
1. Безпечне освітнє середовище як складова внутрішньої системи забезпечення якості освіти. Методики превентивного виховання учнів. Формування здорового способу життя дітей - одне з головних завдань школи і сім'ї. Філіна О.В., Нерушіян Н.П.
2. Формування в учнів художньої культури, розвитку естетичних потреб і почуттів. Ковальова І.М.
3. Формування моральних цінностей учнів через систему виховних заходів. Психолого – педагогічні проблеми морального розвитку учнів. Збирчог Н.П.
4. Результати анкетування учнів 6-11 класів стосовно визначення рівня самоврядування в класних колективах, проблем шкідливих звичок в шкільному середовищі. Філіна О.В. 5. Діагностика труднощів в роботі класного керівника. Філіна О.В., Семененко О.В..
Отже, для подолання та вирішення деяких питань в квітні-червні 2024 року перед членами МО поставлено задачі:
1.Вдосконалювати роботу за пріоритетними напрямами виховної діяльності;
2. Індивідуальну роботу з батьками зробити основним способом взаємодії школи і сім’ї;
3. Продовжувати взаємовідвідування позакласних заходів;
4. Висвітлювати свої досягнення з виховної роботи на шкільному сайті.
З дев'яностих років XX століття епідеміологічна ситуація із захворюваності на туберкульоз у нашій країні різко погіршилася у зв'язку з економічними та екологічними проблемами, міграційними процесами значної частини населення.
В рамках проведення місячника боротьби з туберкульозом, який в цьому році проходить під гаслом ВООЗ «Так! Ми можемо подолати туберкульоз», в Кілійському закладі загальної середньої освіти №3 Кілійської міської ради були проведені нарада при директорові, тематичні класні години із залученням медичної сестри Манойлової С.А..
Варто наголосити на тому, що своєчасне виявлення туберкульозу є вирішальним фактором для його ефективного лікування. Не зволікайте з профілактичними оглядами, дотримуйтеся здорового способу життя, раціонального повноцінного харчування, правил особистої гігієни – це стане запорукою здоров’я та вагомим кроком на шляху протидії епідемії. Бережіть своє здоров’я!
Безпечні весняні канікули.
З метою належного відпочинку та організації змістовного дозвілля дітей і молоді під час весняних канікул, сприяння розвитку пізнавальних можливостей дітей та юнацтва у школі сплановані комплексні заходи. Класними керівниками з учнями закладу були проведені бесіди, інструктажі з техніки безпеки та попередження дитячого травматизму:
- правила поведінки у громадських місцях під час канікул;
- протипожежна безпека, користування газом та електроприладами;
- обережно - вибухонебезпечні предмети;
- увага: обірваний провід;
- правила дорожнього руху;
- профілактика правопорушень, бродяжництва, жебратства;
- профілактика негативних явищ серед учнів,
- правила безпечного інтернету та інші.
Заходи на канікули сплановані з урахуванням вікових особливостей дітей та направлені на розвиток творчих здібностей школярів: працюватиме спортивний зал, шкільні гуртки, бібліотека, вчителі-предметники працюватимуть з обдарованими учнями та учнями, які потребують корекції знань. Класні керівники взяли під особливий контроль учнів, які потребують додаткової педагогічної уваги, залучатимуть їх до проведення виховних заходів, роботи гуртків, екскурсій.
У березні світ відзначає два свята, які єднають народи планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багатств і природних ресурсів, якими наділила нас природа: 20 березня - Всесвітній день Землі та 22 березня - Всесвітній день водних ресурсів.
До цих двох дат В Кілійському закладі загальної середньої освіти № 3 були проведені відповідні заходи, які сприяли поглибленню екологічних знань, розвитку творчої уяви, спонукали учнів до розуміння необхідності дбайливого ставлення до природи, відчуття власної відповідальності за збереження навколишнього середовища.
В Кілійському закладі загальної середньої освіти № 3 в рамках акції «Національний тиждень читання. Тиждень поезії» та до Всесвітнього дня театру було проведено ряд заходів, які були направлені на популяризацію читання, відзначення ролі поетів і поетичного слова в культурі, особливо під час війни, формування громадянської компетентності, сприяння формуванню естетичного смаку та расширенню кругозору.
Фінальні змагання «Козацький гарт» територіальної спартакіади здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти Кілійської міської ради
Відповідно до розпорядчих документів Відділу освіти та молодіжної політики Кілійської міської ради триває проведення змагань з видів спорту територіальної спартакіади здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти Кілійської міської ради в 2023/2024 навчальному році.
Організацію проведення здійснює Комунальна установа «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Кілійської міської ради і територіальна професійна спільнота вчителів фізичної культури закладів загальної середньої освіти Кілійської міської ради.
З метою визначення кращих команд з видів спорту закладів загальної середньої освіти Кілійської міської ради, залучення учнів до активних занять фізичною культурою та спортом, зміцнення їхнього здоров'я, популяризації видів спорту та національно-патріотичного виховання в закладах загальної середньої освіти громади 15 березня 2024 року на базі Кілійського закладу загальної середньої освіти № 3 Кілійської міської ради відбулися фінальні змагання «Козацький гарт» територіальної спартакіади здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти Кілійської міської ради.
Метою, завданнями фінальних змагань «Козацький гарт» є:
- залучення здобувачів освіти до цікавих, сучасних видів фізичної активності;
- підвищення рівня фізичної підготовленості та збільшення рухової активності учнів;
- формування стійких мотивацій до самостійних занять фізичною культурою і спортом;
- популяризація історичних знань для пізнання історії та спортивних досягнень України;
- відродження національних традицій та культурної спадщини українського народу.
У фінальних змаганнях «Козацький гарт» територіальної спартакіади здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти Кілійської міської ради взяли участь 11 команд закладів загальної середньої освіти Кілійської міської ради, а саме:
-Василівського закладу загальної середньої освіти (директорка Сілакова Оксана Володимирівна, учитель фізичної культури Пімонов Владислав Кондратійович);
-Дмитрівського закладу загальної середньої освіти (директорка Маркова Лілія Олександрівна, учитель фізичної культури Іонел Дмитро Костянтинович);
- Кілійського закладу загальної середньої освіти № 1 (директор Татару Владислав Андрійович, учителі фізичної культури: Валентир Сергій Володимирович, Кучеренко Світлана Федорівна);
- Кілійського закладу загальної середньої освіти № 2 (директор Онищенко Дмитро Іванович, учителька фізичної культури Писаренко Людмила Миколаївна);
-Кілійського закладу загальної середньої освіти № 3 (директор Нерушіян Ярослав Дмитрович, учителі фізичної культури: Нерушіян Ярослав Дмитрович, Балан Олена Володимирівна, Михайлов Борис Валерійович);
-Новоселівського закладу загальної середньої освіти (директорка Одінцова Марія Дмитрівна, учитель фізичної культури Рущуклу Микола Олександрович);
- Опорного закладу освіти Кілійський заклад загальної середньої освіти № 4 (директорка Іваненко Валентина Іванівна, учителька фізичної культури Воробйова Оксана Леонідівна);
-Опорного закладу освіти Шевченківський заклад загальної середньої освіти № 2 (директорка Слободенюк Людмила Василівна, учителі фізичної культури: Кваша Алла Яківна, Богданенко Наталя Іванівна, Слободенюк Людмила Василівна, Решетник Галина Дмитрівна);
-Трудівського закладу загальної середньої освіти (директор Трохимчук Анастас Миколайович, учителька фізичної культури Фунтова Тетяна Костянтинівна);
-Фурманівського закладу загальної середньої освіти (директорка Буркан Світлана Сергіївна, учителька фізичної культури Гантюк Галина Анатоліївна);
- Шевченківського закладу загальної середньої освіти № 1 (директорка Голубенко Вікторія Миколаївна, учитель фізичної культури Дерменжі Анатолій Миколайович).
Склад команди: 12 здобувачів освіти 5 - 10 класів (6 юнаків та 6 дівчат).
Змагання відбулися за програмою Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу серед учнів «Козацький гарт»:
- естафета з перешкодами – юнаки, дівчата,
- валуни – юнаки, дівчата,
- метання мішечка з піском (Дартс) – юнаки, дівчата,
- футбоулинг – юнаки, дівчата,
- бій отаманів.
Вище місце отримує команда, яка набрала найбільшу кількість балів.
Місця між командами на кожному з рубежів розподіляються відповідно до умов виконання видів програми.
Загальнокомандне місце визначається за найменшою сумою місць, набраних командою у видах програми змагань.
Якщо сума місць у двох або більше команд однакова, перевага надається команді, яка має більше 1,2,3 і далі місць.
У разі, якщо і у цьому випадку переможці та/або призери не визначені – призначається додатковий конкурс.
За кількістю набраних балів розподілено місця серед команд учнів – учасниць фінальних змагань «Козацький гарт»:
І місце (переможець)
- Кілійський заклад загальної середньої освіти № 3 Кілійської міської ради;
ІІ місце (призер)
- Василівський заклад загальної середньої освіти Кілійської міської ради;
ІІІ місце (призер)
- Опорний заклад освіти Шевченківський заклад загальної середньої освіти № 2 Кілійської міської ради
Команда – переможниця фінальних змагань «Козацький гарт» територіальної спартакіади здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти Кілійської міської ради братиме участь у зональних змаганнях «Козацький гарт» обласної Спартакіади учнів закладів загальної середньої освіти, які відбудуться 21 березня 2024 року в місті Вилковому Вилківської міської територіальної громади Ізмаїльського району.
Відділ освіти та молодіжної політики Кілійської міської ради (начальник Сергій Мергут), Комунальна установа «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Кілійської міської ради (директорка Ганна Єгорова) складають подяку:
- за сприяння проведенню фінальних змагань «Козацький гарт» територіальної спартакіади здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти Кілійської міської ради керівництву Кілійського закладу загальної середньої освіти № 3 Кілійської міської ради (директор Нерушіян Ярослав Дмитрович);
- учительці фізичної культури Кілійського закладу загальної середньої освіти № 2 Кілійської міської ради Писаренко Людмилі Миколаївні, керівниці територіальної професійної спільноти вчителів фізичної культури;
- за ефективну роботу з обдарованими здобувачами освіти закладу загальної середньої освіти (вид обдарованості – рухова) керівництву вищезазначених закладів загальної середньої освіти Кілійської міської ради;
- за залучення учнів до активних занять фізичною культурою та спортом, зміцнення їхнього здоров’я, пропаганду, розвиток видів спорту та підготовку здобувачів освіти закладу загальної середньої освіти до участі у фінальних змаганнях «Козацький гарт» територіальної спартакіади здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти Кілійської міської ради вчителям фізичної культури вищезазначених закладів загальної середньої освіти Кілійської міської ради.
На виконання Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2025 року, щоб привернути увагу, розповісти про ризики, на які наражаються українці, з метою підвищення рівня поінформованості та усвідомлення учнями гостроти проблеми торгівлі людьми, обговорити причини, форми та ознаки цього явища, 15-20 березня 2024 року в закладі були проведені тематичні заходи.
На виховних годинах «Не стань жертвою торгівлі людьми», «Незнайомі люди. Правила поведінки», «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція», класні керівники ознайомили здобувачів освіти з проблемою торгівлі людьми, основними способами втягнення дітей в торгівлю людьми, як уникнути цієї проблеми, звернули увагу на питання : поточні загрози, пов'язані з торгівлею людьми, що робити, якщо потрапив у біду; профілактика торгівлі людьми в Україні, виклики сьогодення, ознайомили з національними і міжнародними документами щодо попередження торгівлі людьми.
Протидія цьому ганебному явищу є основним завданням сьогодення. Жертвою торгівлі людьми може стати кожен, а знання – ефективний інструмент протидіі.
Сьогодні, 18 березня 2024 року, в актовій залі Кілійського закладу загальної середньої освіти № 3 учні 5-Б класу разом зі своєю класною керівницею Оленою Тимофіївною Кукленко розповіли про свої таланти та захоплення під час заходу «Талант свій не ховай, його цінуй і розвивай».
Захід перетворився на справжнє свято, на якому сяяли і дарували радість і світло маленькі зірочки, які продемонстрували свої таланти, здібності та захоплення.
Існування та процвітання України неможливе без загального усвідомлення громадянами своєї національної та громадянської ідентичності. Відчуття такої належності до української нації як самобутньої спільноти, об’єднаної назвою, символами, історичною пам’яттю, суспільно-державними (національними) цінностями, зокрема українською мовою і народними традиціями, безпосередньо позначається на житті кожної людини.
У Кілійському закладі загальної середньої освіти №3 формування ідентичності відбувається у ході виховання дітей за допомогою цілого ряду складових.
На виконання плану Стратегії утвердження української національної та громадянської ідентичності, з метою формування української ідентичності учнів, в закладі проводиться ряд виховних заходів: години спілкування, круглі столи, книжкові виставки: «Державна символіка України», «Україна єдина!», «Вистояли на Майдані – переможемо у війні!», «Крути... Біль і сум, і вічна пам'ять», «Бабин Яр – це наша незагойна рана...», «Голокост: Чужого горя не буває», «Голодомор 1932-1933р.р. та його вплив на українське суспільство», "Велична слава Кобзаря". Проведені благодійні акції: «Марафон добрих справ», “Смілива гривня”, збір речей і грошей для військових ЗСУ, флешмоб «Жовта стрічка», «Привітай захисника» та багато інших.
Найважливішим пріоритетом національно-патріотичного виховання є формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації.
В Кілійському закладі загальної середньої освіти № 3 заходи в рамках акції «Національний тиждень читання. Тиждень поезії» та до Всесвітнього дня театру розпочалися з прем’єрного показу вистави «Язиката Хвеська», який відбувся сьогодні, 14 лютого 2024 року, в актовій залі закладу.
Участь у виставі взяли учні 5-А класу. Підготовкою сценарію та режисерською роботою займалася класна керівниця 5-А класу Антоніна Анатоліївна Каплун. Створити декорації допомогла вчителька образотворчого мистецтва Наталя Володимирівна Раздорожна. Постановкою танцю займалася вчителька хореографії Олена Миколаївна Стефанова.
Вистава була динамічна, весела, актори - МОЛОДЦІ! Наприкінці заходу глядачі взяли участь у театральному експромті « Жив собі випускник» та конкурсі на знання театрального мистецтва.
Дякуємо учням 5-А класу, Антоніні Анатоліївні і всім причетним до сьогоднішньої події за гарний настрій, позитивні емоції! Бажаємо творчого натхнення та чекаємо нових вистав!
Ім’я Тараса Шевченко стало символом України. Його називають провісником нового життя, народним пророком, титаном духу, який уболівав за долю рідного народу. Він залишив нащадкам духовний заповіт, що передається із покоління в покоління, від роду до роду. Тарас Шевченко був, є і навіки залишиться найголовнішою особистістю у становленні нашої держави.
З нагоди відзначення 210-річниці славетного Кобзаря у Кілійському закладі загальної середньої освіти № 3 було організовано і проведено тематичні заходи, під час яких учні читали вірші, знайомились з картинами творця поринувши у далеке минуле, коли митець зростав, боровся, мріяв, слухали пісні, написані на його вірші, приймали участь у конкурсах та вікторинах.
З метою проведення роботи стосовно створення безпечного освітнього середовища, соціального та інтелектуального розвитку здобувачів освіти, активізації профілактичної роботи щодо запобігання правопорушенням, злочинності серед учнів, запобігання та протидії проявів булінгу (цькування), недопущення деструктивної поведінки дітей та підлітків у кризових та конфліктних ситуаціях, попередження поширення негативних явищ в учнівському середовищі, усунення причин та умов, що сприяють безвісному зникненню дітей, залучення дітей та підлітків шкільного віку до навчання, своєчасного усунення та запобігання пропусків навчальних занять без поважних причин, соціального захисту дітей шкільного віку, запобігання дитячій бездоглядності і безпритульності, запобігання виникненню тютюнової залежності у дітей і молоді, захисту здоров’я людей та забезпечення їхнього права жити у середовищі, не забрудненому тютюновим димом, запобігання наркоманії та забезпечення зміцнення здоров’я шляхом пропагування здорового способу життя, класні керівники 1-11-х класів провели виховні години на данні теми.
З метою проведення роботи стосовно створення безпечного освітнього середовища, соціального та інтелектуального розвитку здобувачів освіти, активізації профілактичної роботи щодо запобігання правопорушенням, злочинності серед учнів, запобігання та протидії проявів булінгу (цькування), недопущення деструктивної поведінки дітей та підлітків у кризових та конфліктних ситуаціях, попередження поширення негативних явищ в учнівському середовищі, усунення причин та умов, що сприяють безвісному зникненню дітей, залучення дітей та підлітків шкільного віку до навчання, своєчасного усунення та запобігання пропусків навчальних занять без поважних причин, соціального захисту дітей шкільного віку, запобігання дитячій бездоглядності і безпритульності, запобігання виникненню тютюнової залежності у дітей і молоді, захисту здоров’я людей та забезпечення їхнього права жити у середовищі, не забрудненому тютюновим димом, запобігання наркоманії та забезпечення зміцнення здоров’я шляхом пропагування здорового способу життя, попередження негативних проявів серед неповнолітніх, недопущення потрапляння дітей у небезпечні групи в інтернет-просторі, збереження їх фізичного, духовного та психічного стану, 29 лютого 2024 року в закладі відбулась зустріч учнів 8-9 класів з інспекторкою ювенальної превенції ВП Ізмаїльського РВП капітаном поліції Дімовою В.Л..
21 лютого в Україні та світі відзначають Міжнародний день рідної мови. Це свято нагадує про важливість мови, яка є інструментом у збереженні духовного та матеріального спадку кожного народу.
Тому з нагоди Дня рідної мови в закладі пройшли тематичні виховні години « День рідної мови» , «Цікаві факти про українську мову », «Мова-це сила нації» , «Нас єднає мова», «Рідна мова калинова», «Я люблю рідну мову», «Легенда про українську мову», цікаві вікторини, ігри-квести, на яких учні демонстрували знання, творчо та креативно виконували різноманітні завдання, малювали, співали, розгадували ребуси.
Для учнів 2-х класів відбувся виховний захід - мовознавча гра-квест «Мова - наша зброя !», який підготувала і провела класна керівниця Лариса Олександрівна Махлайчук. Школярі із захопленням виконували завдання квесту «Незвичайна абетка», «Нове слово», « Завдання від песа Патрона ».
Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.
З нагоди Дня Єднання України та виховання в учнів почуття патріотизму і гордості за свою державу сьогодні, 16 лютого 2024 року, у Кілійському закладі загальної середньої освіти № 3 були проведені тематичні заходи. Участь у таких заходах спонукає дітей відчувати гордість за свою державу, робить незабутніми почуття єдності, гордості за досягнення країни, повагу до її захисників, закликає ще більше поважати і любити свою країну, свій народ, свій рідний край.
Сьогодні, 15 лютого 2024 року, в День вшанування учасників бойових дій на території інших держав вчителі історії та громадянської освіти Надія Миколаївна Сорока та Олександр Іванович Дімов провели урок пам'яті для учнів 10-х класів Кілійського закладу загальної середньої освіти № 3. Виховна година у 7-Б класі до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав провела класний керівник Данчук Тетяна Володимирівна.
Відкритий виховний захід "Тимбілдінг"
Тимбілдинг в освіті є важливим инструмент для подчищенный співпраці, розвитку комунікаційних навичок та зміцнення командного духу серед учнів та викладачів. Це інноваційний підхід, який стимулює мотивацію і покращує результативність навчання. Тимбілдинг – це процес формування та зміцнення взаємин, співпраці та командного духу серед учасників групи. Це набір активностей, які спрямовані на підвищення взаєморозуміння, вирішення проблем, покращення комунікації та розвиток навичок спільної роботи. Тимбілдинг в освіті сприяє створенню сприятливого навчального середовища, де учні взаємодіють між собою та з викладачами. 16 лютого , для учнів 10-х класів, класні керівники Дзенєус Світлана Миколаївна та Балан Олена Володимирівна провели цікаві змагання з тимбілдингу. Школярі захопливо виконували поставлені перед командою завдання , які долали , використовуючи логіку, креативне мислення , фантазію, вміння працювати в команді! Злагоджена праця принесла багато позитивних емоцій та вражень !
Відкритий конкурсний захід до дня Святого Валентина!
14 лютого в Кілійському закладі загальної середньої освіти № 3 відзначався День святого Валентина. В класах проводилися різноманітні виховні заходи, конкурси, працювала «Пошта святого Валентина». Для учнів 8-х класів учнівське самоврядування підготувало конкурсну програму «День відкритих сердець». Фойє прикрашали дуже гарні святкові плакати, які зробили учні 5-В, 6-А, 10-Б та 11 класів.
Авторами найкращих валентинок стали Оріщак Віктор (5-Б), Компанієць Валерія (6-Б), Ковальова Кіра (8-А) та Кожокар Анна (9-Б).
6 лютого світова спільнота відзначала День безпечного Інтернету. Відповідні заходи проходять у всьому світі з метою привернення уваги громадськості до важливості створення безпечного Інтернет простору для наймолодших користувачів. Наша школа не стала виключенням та долучилася до проведення даних заходів.
Були проведені виховні години "Користуйся інтернетом безпечно" (4 кл.), «Інтернет - користь чи прихована небезпека» ( 6 кл.), "Безпечний інтернет" (7 кл.), «Безпека в Інтернеті» (8 кл.), «Розумне та безпечне використання Інтернет –ресурсів» (9 кл.), бібліотечний урок з онлайн-квестом "Безпечний віртуальний світ" (7-8 кл.).
Метою цього дня є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді.
29 січня Україна відзначає День пам’яті Героїв Крут. Цього дня ми віддаємо шану стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як і сьогоднішні захисники України, стали на захист української держави та зупинили нападника. В Кілійському закладі загальної середньої освіти № 3 до цієї дати було проведено низку заходів: для учнів 4-х класів – виховни години «День пам’яті героїв Крут», для 5-6-х класів - виховні години «Трагедія. Подвиг. Пам’ять», для 7-х класів - «На Аскольдовій могилі поховали їх…», для 8-х класів - літературно-історична година «Крути – наша слава, наша історія», тематично-оглядова виставка в шкільній бібліотеці «На Аскольдовій могилі український цвіт…», для 9-х класів - година спілкування «Причини та наслідки трагедії під Крутами», тематичний урок історії «Значення подвигу для поколінь», перегляд документального фільму Івана Канівця «Українська революція», для 10-х класів - показ фільму «Крути 1918», історичний урок «Крути... Біль і сум, і вічна пам'ять», для 11-х класів - круглий стіл «Причини та наслідки трагедії під Крутами».
22 січня 2024 року в Кілійському закладі загальної середньої освіти № 3 було проведено тренінгове заняття для лідерів шкільного самоврядування «Пізнаю себе та інших». Підготували та провели цей захід куратор шкільного самоврядування Олена Миколаївна Стефанова та керівник гуртка «Школа успіху» Майя Валеріївна Загрійчук. Мета цього тренінгу - створення позитивного емоційного клімату у колективі лідерів, формування прагнення самопізнання, формування можливості розпізнавати особисті якості та якості оточуючих, навчання взаємодії з іншими людьми, сприяння соціалізації особистості, формування лідерських якостей.
22 січня - особлива дата в історії України.
Вітаємо всіх українців з святом народної єдності, яке символізує те, що жодні кордони не зможуть розділити нас.
Бажаємо завжди щиро любити свою країну, пишатися її історією та народом!
Серцем відчуваємо єдність із державою, яка є гордим птахом у зграї світових країн. Гуртуймося в ім'я процвітання демократії!
Перемоги нам і миру! Слава Україні та її Героям! БУДЬМО!!!
Гурток "Дивоцвіт" Кілійського закладу загальної середньої освіти № 3 Кілійської міської ради.
В рамках проведення Тижня права 21 грудня 2023 року в Кілійському закладі загальної середньої освіти № 3 для здобувачів освіти 8-9 класів відбувся захід «Правовий вернісаж. Права знай – обов’язки виконуй!», який підготували та провели класний керівник 9-А класу Тетяна Іванівна Хлєбнікова та класний керівник 8-А класу Ірина Василівна Ракул. Присутні учні пригадали, які міжнародні документи захищають права людини. Були представлені глядачам невеликі вистави «Я маю право!» та «Ви не маєте права!» . Під час гри «Права та обов’язки» повторили, які обов’язки повинні виконувати діти.
Головне, що повинні були усвідомити учні під час цього виховного заходу, - треба не лише знати, а й виконувати свої обов’язки, вміло і шанобливо використовувати свої права. Тоді у нашому суспільстві пануватиме справедливість і добробут.
За новими стандартами НУШ вчителя на уроках систематично проводять руханки. Але існує не лише фітнес для тіла. Мозок дитини, як і дорослого, теж потребує тренування. Для цього рекомендують використовувати нейробіку – крос-фітнес для мозку. Про те, що таке нейробіка , як її можна використовувати під час навчального процесу розповідала заступниця директора з виховної проботи Кілійського закладу загальної середньої освіти № 3 Оксана Валеріївна Філіна під час проведення майстер-класу «Тришаровий мозок» та розвиток навичок саморегуляції у дітей. Майстер - клас «Нейробіка – гімнастика для мозку». Мета заходу, який відбувся 21 грудня 2023 року, – поширити та передати педагогічний досвід за підсумками навчальної поїздки до Чехії в рамках проєкту «Підтримка оновлення української освіти», який здійснює чеська громадська організація «Асоціація з міжнародних питань» за підтримки МЗС Чехії, шляхом показу інноваційних методів і прийомів роботи, що сприяють активізації розумової діяльності школярів. Присутніми на майстер-класі були учні 5-го класу, класні керівники, вчителі-предметники, асистенти вчителів в інклюзивних класах та представники ІРЦ.
В перший частині майстер-класу присутнім були запропоновані вправи, які проводяться в класному кабінеті: «Кольорові слова», «Відшукай ім’я в реченні», «Напиши речення із заплющеними очима», «Зміни руку», «Диригент 1; 2», «Ліхтарі». Дуже сподобалася вправа «Емоджі танок» , яку підготувала вчителька музичного мистецтва Олена Тимофіївна Кукленко, діти просили виконати її ще раз. Ці вправи нейробіки прості, не потребують ніякого обладнання та підготовки і більше схожі на розвагу, ніж на тренування. Але, водночас, вони дуже ефективні: покращують пам’ять, синхронізують роботу двох півкуль мозку, вмикають «сплячі» зони мозку, підвищують рівень концентрації та інтелектуальної працездатності.
В другій частині майстер-класу вчителька хореографії та фізичного виховання Олена Миколаївна Стефанова презентувала більш рухливі вправи, які призвані розвивати уяву, увагу, сенсорне сприйняття, тактильне сприйняття, посидючість, зорово-моторну координацію, дрібну моторику пальців рук, математичне мислення, вчити класифікувати, розрізняти предмети за розміром, кольором, рахувати: «Два м’ячі», «Хустки», «Збери стаканчики», вправа-естафета з обручами і стаканчиками та парна вправа з кульками і обручами.
Сподіваємось, що педагоги, які були присутні на заході, знайшли для себе щось корисне та будуть використовувати це в подальшій роботі.
Щорічно, з 25 листопада до 10 грудня включно, в Україні проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Метою акції є збільшення розуміння та обізнаності про всі форми насильства у громадян. Дати початку та завершення акції символізують поєднання у цьому періоді превентивних та пізнавальних заходів щодо запобігання та протидії насильству, особливо стосовно жінок, та захисту прав людини.
В Кілійському закладі загальної середньої освіти № 3 в період з 25 листопада до 10 грудня 2023 року була організована та проведена відповідна робота у розрізі тематичних заходів, профілактичних бесід та роз’яснювальної роботи, а саме: класні години «Дружба в моєму класі» та «16 днів проти насильства»; інформаційний онлайн-урок «СНІД – не вирок. Жага до життя»; виставка малюнків «Насильству – НІ!»; фотоконкурс «Посмішка робить світ добрішим»; перегляд презентації «Гендерна рівність» і відеороликів на теми «Ми проти насильства» та «Я ставлю крапку. Протидія насильству»; виставка літератури «16 днів проти насильства» в бібліотеці; розміщені нформаційні листівки в класних куточках щодо акції «16 днів проти насильства»; проведено інформаційний всеобуч для батьків «Неприпустимість насилля в родині задля виховання здорових дітей» та розроблені пам’ятки для батьків «16 днів проти насильства»; проведено благодійну акцію «Даруй добро» до Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями; проведені анкетування «Проблема шкільного насилля», тренінги «Людина не для продажу» і «Толерантне спілкування» та круглий стіл «Види насильства в сім’ї».
7 грудня в Кілійському закладі загальної середньої освіти №3 відбувся екологічний квест "Все в наших руках - збережемо рідну Землю" серед учнів 6-х класів, організували і провели цікавий квест класні керівники 6-х класів Нерушіян Н.П., Збирчог Н.П., Нерушіян Я.Д., в проведенні квесту допомагали вчителі предметники, ЗДВР Філіна О.В., організатор закладу. Були сформовані 8 команд и 8 різних станцій, на яких учасники садили квіти, малювали природоохоронні знаки, створювали ялинки з різних матеріалів, складали пазли, сортували сміття, спортивно змагались, разгадували пісні. Всі ці вправи необхідно було виконати правильно, швидко та якісно. Всі участники команди молодці, всі старались!
Через довготривалу тривогу квест завершити не вдалось, тому 8 грудня виховний захід було продовжено. Були підведені підсумки змагань та оголошені набрані бали командами. Були нагороджені грамотами команди, які посіли І, ІІ, ІІІ місця, а також всі учасники квесту за старання і активну участь були нагородженими грамотами і смаколиками. В кінці заходу всі дружно заспівали пісню з вчителем музичного мистецтва Кукленко О.Т. Всі участники екологічного квесту залишилися задоволеними.
Сьогодні, 5 грудня 2023 року, в актовій залі Кілійського закладу загальної середньої освіти № 3 відбулося урочисте зібрання, присвячене інавгурації президента та представленню міністрів учнівського самоврядування «Лідер».
Нагадаємо, що 27 жовтня 2023 року в закладі відбулися вибори президента шкільного самоврядування. За підрахунками виборчої комісії серед шести кандидатів на пост президента найбільшу кількість голосів набрала учениця 10-А класу Дойжа Дар’я.
Експрезидент учнівського самоврядування Коломієць Єва привітала свою наступницю та передала їй повноваження. Новий президент та її команда – новопризначені міністри учнівського самоврядування «Лідер» -дали урочисту клятву .
Перед присутніми виступив директор закладу Нерушіян Я.Д. Він подякував експрезиденту Коломієць Єві та її команді за їх плодотворну участь в житті школи, привітав нового лідера учнівського самоврядування Дойжу Дар’ю і побажав успіхів новій команді.
Концепція Нової української школи, декларуючи ціннісний підхід до виховання, ставить за одну із пріоритетних своїх цілей виховання сильних рис характеру та чеснот через наскрізний досвід. Серед шести категорій, на які дослідники поділяють ці чесноти, виокремлюються справедливість, здатність до командної роботи, справедливість, лідерство. Мова іде про демократичний стиль лідерства. Підлітковий та юнацький вік є найбільш сприятливим для навчання таким ефективним лідерським якостям, як самоконтроль, прагнення до перемоги, співробітництво та вміння переконувати. Велике значення у розвитку спроможності до демократичного лідерства у щоденній шкільній практиці має навчання учнівської молоді засобами настільних ігор з партисипативним тлом. Одна з таких ігор -
"Школа "ДіЯ" (розробник Марія Гриньова, КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради»). Це навчальна активність для лідерів учнівського самоврядування, яка має за мету розвинути розуміння сутності учнівського самоврядування та необхідні для ефективної участі у його діяльності навички та вміння.
В настільну гру "Школа "ДіЯ" мали можливість пограти лідери учнівського самоврядування та вихованці гуртка «Школа успіху» Кілійського закладу загальної середньої освіти № 3. Учасники гри відпрацьовували два напрямки лідерства: лідер самому собі та лідер для інших. Під час гри торкалися питань про права дитини, бюджет та учнівське самоврядування. Ця гра дає можливість розвинути навички та уміння критичного аналізу інформації, конструктивної взаємодії під час виконання спільного завдання, аргументування власної позиції, розгляду питань з інших позицій, ведення обговорень і дискусій, спільного розуміння проблеми, прийняття обґрунтованих рішень, мирного вирішення конфліктних ситуацій.
З 25 листопада по 06 грудня 2023 року в Кілійському закладі загальної середньої освіти № 3 проходила традиційна благодійна акція «Даруй добро», під час якої учасники освітнього процесу збирали продуктові набори. Мета акції – підтримати самотніх людей похилого віку.
Дякуємо всім, хто долучився до цієї доброї справи!
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів **1921–1923 і 1946–1947 **років.
У 2023-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 25 листопада.
Долучіться в цей день о 16:00 до Загальнонаціональної хвилини мовчання та Всеукраїнської акції "Запали свічку". Згадайте про мільйони людських життів, які Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів.
90 - ті роковини пам'яті жертв Голодомору.
День пам’яті жертв Голодоморів — це щорічний національний пам’ятний день, який відзначають у четверту суботу листопада. І вже традиційною стала Всеукраїнська акція "Запали свічку", в якій щорічно беруть участь здобувачі освіти Кілійського закладу загальної середньої освіти #3.
Створення безпечного освітнього середовища
На виконання рішення комісії Ізмаїльської районної державної (військової) адміністрації, відповідно листа-вимоги Відділу освіти та молодіжної політики Кілійської міської ради від 20.11.2023 р. №1717, з метою профілактики та запобігання проявам деструктивної поведінки та жорсткого поводження неповнолітніх в закладі освіти та за його межами, із запобігання булінгу (цькування), ознайомлення батьків із законодавством України про відповідальності за утримання, виховання та навчання дітей, 22-24 листопада 2023 року в Кілійському закладі загальної середньої освіти №3 пройшли загальношкільні батьківські збори на тему «Створення безпечного освітнього середовища. Протидія булінгу серед дітей та підлітків».
На батьківських зборах виступали директор закладу Нерушіян Я.Д., заступник директора з навчально-виховної роботи Семененко О.В., заступник директора з виховної роботи Філіна О.В., класний керівник 9-Б класу Череньов Ю.В., а також запрошені гості: капітан поліції Дімова В.Л., інспектор ювенальної превенції ВП №1 Ізмаїльського РВП ГУНП В Одеській області; завідувачка сектору з питань опіки/піклування та розвитку сімейних форм виховання служби у справах дітей Кілійської міської ради Каширіна Я. М.; заступниця директора з виховної роботи Кілійського професійного ліцею Дьякова В.А., викладачка спец.дисциплін "Галузі харчової промисловості" Кащенко Н.В.; відповідальний секретар приймальної комісії Відокремленого структурного підрозділу "Кілійський транспортний фаховий коледж Державного університету інфраструктури та технологій", Козлова Л.І..
Під час виступів доповідачів були обговорені питання про безпеку дітей та підлітків, контроль за відвідуванням учнями навчальних занять, про співпрацю органів поліції і закладу освіти. До відома батьків була доведена інформація про порядок звернення про ймовірні факти булінгу (цькування), номера телефонів «гарячих» ліній відповідних служб та органів, ознайомлено із законодавством України про відповідальності за утримання, виховання та навчання дітей. Також батькам були надані рекомендації щодо контролю за відвідуваністю закладу освіти, моніторингу змісту гаджетів та знаходження у соціальних мережах їхніх дітей, про залучення до позашкільної зайнятості та гурткової роботи, і ще багато про що корисного для учнів та їх батьків.
З батьками були обговорені наступні питання:
1. Про створення безпечного освітнього середовища
2. Протидія та профілактика булінгу в дитячому середовищі.
3. Про посилення профілактичної роботи з учнями, схильними до правопорушень, деструктивної та девіантної поведінки, жорсткого поводження неповнолітніх у взаємовідносинах між собою.
4. Про посилення контролю за відвідуванням учнями навчальних занять.
5. Питання профорієнтації.
6. Про залучення учнів для позашкільної діяльності в гуртках за інтересами та спортивних секціях.
7. Захист дітей та підлітків в умовах сучасного цифрового світу (кібербулінг).
Після загальношкільних батьківських зборів класними керівниками для батьків учнів 1-11 класів були проведені педагогічні лекторії.
21 листопада відзначається День гідності і свободи, який нагадує нам про благородство переконань і думок нашого народу.
Сьогодні, 21 листопада 2023 року, на виховній годині для учнів 6-х класів Кілійського закладу загальної середньої освіти № 3 говорили про події, які привели к появі в історії нашої країни цієї дати, про те, які цінності виборювали на майдані, що таке гідність і свобода. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять «Небесної сотні» та всіх, хто віддав життя за нашу свободу, за наше майбутнє.
Важливим питанням для вчителів і учнівського колективу сьогодні є подолання цькування в школярському товаристві, навчання дітей розвʼязанню конфліктних ситуацій.
27.09.2023 року в Кілійському закладі загальної середньої освіти №3 Кілійської міської ради провели антибулінговий урок-тренінг для учнів 13-14 років заступник директора з виховної роботи Філіна О.В. і класний керівник 8-Б класу Бурцева Т.І. Матеріали для заходу були розроблені Громадською організацією "НЕ ЦЬКУЙ". На уроці дітей ще раз познайомили з поняттям "Булінг" і "Конфлікт", що є спільного, і чим корінно відрізняються, з зірковими історіями шкільного життя та навчили, як уникати і поводити себе у випадках цькування. Булінг, за опитуванням ГО, спостерігається і сьогодні в школах. На жаль, не кожна дитина може про це сказати, тому на уроці дітям ще раз нагадали про шкільну Скриньку довіри і телефони «гарячих» ліній, надали електронну адресу ГО «НЕ ЦЬКУЙ». Впродовж заходу учні викладали свої думки в цікавих вправах : Анкета -знайомство, Мої мрії, Асоціації-малюнок слову Булінг, Як поводити себе в конкретній ситуації, Лист у майбутнє та інші.
Таким чином, діти змогли дізнатись більше про себе і своїх однокласників.
Система виховної роботи
Кілійського закладу загальної середньої освіти №3
КІЛІЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Посилання на презентацію
Сьогодні день народження Тараса Шевченка, українського поета, художника, мислителя, пророка.
В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю пам’ятає і шанує людство. До славної когорти таких людей належить і Великий Кобзар українського народу – Тарас Григорович Шевченко. Весь свій могутній талант він присвятив служінню народові. «Історія мого життя, – писав поет, – становить частинку історії моєї Батьківщини». Він пробуджував любов до України, ненависть до гнобителів, кликав сильних на подвиг, вселяв у слабких надію і віру. Віддаючи шану пам’яті геніального сина України, наші співвітчизники в ці березневі дні з новою силою усвідомлюють велич духу і силу могутнього таланту Т.Г. Шевченка. Його життя назавжди залишається прикладом незламності людини, що присвятила себе благородній меті визволення від соціального і національного гніту свого народу, боротьбі за щастя всіх людей.